Позакласна робота

Позакласна робота з історії
«Час летить над нами. Але тінь свою залишає за нашою спиною. Чи не у цій тіні наше минуле й майбутнє?».

                Олександр Антонович Захаренко говорив:
           «Головне в житті дитини відбувається все-таки поза уроками. І особливо — у вихованні».
     Традиційний навчально-виховний процес не завжди може в повній мірі задовольнити потреби дитини й забезпечити достатній рівень її розвитку, тому що,
по-перше, навчальні програми обмежують коло знань, що має отримати дитина;
 по-друге, класно-урочна система не спроможна врахувати особливості кожної дитини в її прагненні до самореалізації як особистості.
         Ось чому у педагогічній діяльності потрібно приділяти велику увагу саме позакласній роботі, оскільки вона може «нарівні з навчальним процесом запропонувати учням такі види діяльності, серед яких кожний знайде стежку, якою піде першим».
Позакласна робота  – складова частина навчально-виховної роботи, організовані й цілеспрямовані заняття з групою чи всіма учнями, які проводяться в позаурочний час для розширення знань, умінь і навичок, розвитку самостійності індивідуальних здібностей і схильностей учнів, а також задоволення їхніх інтересів і забезпечення розумового відпочинку

 ТИЖДЕНЬ ІСТОРІЇ

Історія змушена повторюватись,

                   тому що ніхто її не слухає.

                                Лоренс Пітер

       З метою виховання в учнів шанобливого ставлення до історії українського народу, розвитку й досягнення  ними суспільно обумовленого рівня компетентності, у школі з 30.01 по 03.02. 2017р. було  проведено предметно-методичний тиждень  історії. Це не просто позакласний захід. Це  свято, огляд зробленого, фестиваль знань.

День перший «Україно моя, Україно!»

    У день відкриття тижня у вестибюлі школи було оформлено виставку історичних часописів «Видатні українці», яку учні, батьки та гості  мали можливість оглянути впродовж тижня.  В публічно-шкільній бібліотеці учням було запропоновано огляд історичної літератури, яка рекомендована для позакласного читання та бібліографічна виставка «До історичних джерел», яку організувала бібліотекар, Дзюбук Людмила Володимирівна. Учитель історії Дзюбук О.І. підготувала відеонарис «Історія державотворення України».Члени учнівського  самоврядування провели акцію «Вишиванка - не дреськод, її носить патріот!» Підсумком дня стала інталектуальне шоу-гра «Видатні українці» для учнів восьмих  класів. Весь день звучали патріотичні пісні…



День другий. «Козацькому роду нема переводу!»

     День розпочався відеонарисом  на тему «»Цей день в історії козаччини». Учні 8-го класу підготували  часопис «Козаччина - феноменальне явище в історії України» Дзюбук О.І. провела урок з історії «Козаччина - сторінка історії, яку ми маємо знати». Протягом дня звучали українські козацькі пісні. Підсумком дня став історичний турнір «Подорож козацькою Україною»


День третій. «Краєзнавчими стежками»

     День розпочався відеожурналом на тему «Подорож Рівненщиною» та оголошенням заходів дня в рамках тижня історії. Випуском  часопису  «Видатні постаті села Погорилівки» займалися учні 6 класу,а старшокласники  представили  екскурс- презентацію «Стежинами мого села» .Педагогом- організатором  була проведена  вікторина «Рівненщина у легендах і датах» для учнів 5-го класу.

День четвертий. «У патріота шанс один – свою Вітчизну захищати!»

     День розпочався відеонарисом   «За що боролися УПА?» У вестибюлі школи учні  10 класу розмістили   часопис «Вони захищали Україну». Протягом дня звучали  повстанські пісні« Зародились ми великої години, з пожеж війни і з полум'я вогнів». Також вчителем історіїдля учнів 8-го класу  була проведена вікторина «Віват, звитяго!"

День п'ятий. «Історія - скарбниця знань, свідок минулого і повчання для майбутнього».

    На початку  дня  прозвучав радіонарис «Звідки походить вислів Слава Україні!»Учнями школи випускались   художні  часописи на різну  історичну  тематику. Також в цей день проводився конкурс на кращі кросворди і кросдати. Підсумком тижня історії стала літературно – музична композиція «Герої не вмирають». 

   


Тиждень історії








Гра "Найрозумніший знавець історії"


Детальніше




                    
                      Шоу"Я люблю Україну"

                                                                                     Детальніше





Ігрова шоу-програма для 9 класу


«Міс Історія» 

                                                                                       Детальніше







Вернісаж виховних заходів семикласників
                                

2015-2016н.р.
День Знань
    Першого вересня в  Поліській  ЗОШ І-ІІІ ступенів  пройшло традиційне свято Першого дзвоника. Він сповістив  учнів, батьків , вчителів про початок нового навчального  року.

     Сьогодні двері нашої школи вкотре відкриті для учнів школи. Семикласники – такі красиві, такі схвильовані та водночас  радісні. Саме для них  знову пролунає   шкільний дзвоник, який покличе  в шкільний світ. 

 "Найактивніший 6  клас -2014 -2015 н.р."
"З новими силами у сьомий клас !"






ПЕРШИЙ УРОК У ШКОЛІ
          1 вересня навчальний рік у нашій школі розпочався уроком, метою якого є утвердження у свідомості молоді переконань про єдність і соборність України та формування справжнього патріота України.
         Тема Першого уроку  " Я- громадянин України і цим пишаюсь"
                Ми з класним колективом говорили про ті цінності, які роблять нас сильнішими, зміцнюють і об’єднують нашу державу, про національні традиції нашого народу, його героїчне минуле, про видатних діячів нашої Батьківщини.
         Дійсно, сила України у силі духу її громадян, її впевненість у готовності молодих людей сміливо крокувати дорогою самостійного життя.


Олімпійський урок

Вітаємо вас на  урочистій події – Олімпійському уроці! Як ви, мабуть, здогадалися цей урок присвячений Олімпійським іграм. Та чи багато ми знаємо про ці видатні змагання? Можливо, хтось знає більше, хтось менше, а хтось взагалі нічого. Тому сьогодні ми пропонуємо вам здійснити подорож в історію Олімпійських ігор. 
                                                                   
                                                                                                                                               Детальніше

Міжнародний день
людей похилого віку та День ветерана
            У  7 класі до Дня людей похилого віку проведено годину спілкування «Старість треба поважати". А також проведена  акція «Вам пісня і земне спасибі, невтомні руки трударів».












Виховна година
"Твори добро"
         Доброта – найбільша цінність нашого життя.  Так, це саме та якість, що коштує так дешево, але цінується так дорого. Її не можна купити ні за які гроші, вона по краплиночці виховується змалечку,її вбирає дитина з молоком матері і протягом усього життя дарує світу.











Усміхніться! Сьогодні – Міжнародний день усмішки


   У світі сьогодні відзначають Міжнародний день усмішки, традицію  святкування якого започаткував американський художник   Гарві Болл, винахідник "смайлика" – прикольної сонячної гримаски. Всесвітній день посмішки прийнято відзначати щорічно у першу п’ятницю жовтня. Вперше його святкували 1999 року.

                                                                                                                                          Детальніше




День вчителя
           Сьогодні свято скромних, але достойних людей. Свято добра, мудрості та любові. Якби не вирували політичні пристрасті в країні, куди б не закинула нас доля, є в житті речі, які ніколи не знецінюються, не тьмяніють, не забуваються. Це – Рідна  Земля, Мамина любов, Погляд Першої вчительки. В останню п'ятницю жовтня в школі відбулося свято до Дня вчителя. Весело та радісно промайнув навчальний день. З квітами та листівочками-привітаннями зустрічали семикласники вчителів . 







Свято осені

     Чудова осінь…

Продовжуючи традицію минулих років, в нашій  школі  09 жовтня відбулося  Свято осені.   Веселі пісні, гуморески, жарти... Цікаві виступи та різноманітні презентації  - ось результат цієї роботи. Усвяті взяли   участь і учні   7 класу, де представили осінню композицію "Космічне життя 7 класу", провівши захист піснею на сучасний лад "Земля  в ілюмінаторі" та патріотичну композицію "Україна - єдина країна" за що отримали І місце в конкурсі.




                                                                                                                                           





День українського козацтва
День Захисника України


   14 жовтня в Україні святкують не тільки Святу Покрову. Одночасно ми відзначаємо і День українського козацтва та День захисника України.
Кожен в Україні чув про козаків. Про них написано багато наукових праць і художніх творів, знято безліч фільмів. Унікальність нашої історії й нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Багато хто з нас сьогодні має козацькі прізвища. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.
У нашій школі теж стало традицією проводити свято «Джура», бо ми також часточка нашої країни, і наше завдання - відроджувати й примножувати наші традиції, зокрема козацькі. 















Цікаво й радісно було спостерігати за учнями, очі яких аж світилися від захоплення. Вони щиро раділи тому, що беруть участь у спортивно-козацьких змаганнях. Діти із таким захопленням, гордістю відчували себе українськими козаками, що можна тільки тішитися свідомості підростаючого покоління.  Учні нашої школи продемонстрували надшвидке перевтілення зі школярів у козаків, що дає змогу сказати з упевненістю, що доля козацтва України в надійних дитячих руках та в їхніх серцях і душах.
На завершення свята команда сьомого класу була нагороджена солодким подарунком.

День української писемності і мови
 Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом людства було письмо. Писемні знаки дали людям можливість зберегти істинне знання. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому.


                                                                                                                                  Детальніше



Немає коментарів:

Дописати коментар